Zakład Produkcyjny

U nas ceny wróciły do normy
-
zakład produkcyjny w Smolnicy koło Gliwic

Nasz zakład produkcyjny znajduje się w Smolnicy koło Gliwic przy ulicy Wiejskiej 92. To właśnie tam powstają nasze ogrodzenia, balustrady, oraz inne elementy kowalstwa artystycznego. Produkcja prowadzona jest indywidualnie według projektu ogrodzenia zamówionego przez klienta. W przeciwieństwie do konkurencji, która masowo produkuje ogrodzenia o stałych wymiarach, możemy tworzyć ogrodzenia i balustrady o niemal dowolnych wymiarach i kształtach.

Nasze ogrodzenia i balustrady produkowane są bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym w Smolnicy, w Polsce. Nie sprowadzamy niskiej jakości ogrodzeń z Chin, ponieważ przede wszystkim stawiamy na jakość. U nas klient może sam dopasować ogrodzenie do swoich potrzeb, a nawet sam je zaprojektować. Najlepszym przykładem są ogrodzenia nowoczesne z profili, gdzie klienci często sami dopasowują rozmiary profili i odstępy do swojej wizji. Również w kutych ogrodzeniach i balustradach jest wiele elementów, które można zmodyfikować np. odstępy, skręcenie pręta, szpice, rozety oraz dodatkowe elementy kute. Jako nieliczni producenci ogrodzeń w Polsce, oferujemy naszym klientom możliwość obejrzenia ogrodzenia w stanie surowym i ewentualnego wprowadzenia poprawek.

Produkcja ogrodzeń i balustrad, to nie tylko cięcie, spawanie, szlifowanie, czy nitowanie, ale także cynkowanie i malowanie. Odbywa się to w naszej lakierni proszkowej, dzięki czemu całe ogrodzenie – od A do Z – powstaje w jednym miejscu. Pozwala to nam na kontrolowanie jakości na każdym etapie produkcji oraz uniezależnia od zewnętrznych kontrahentów. Nie jesteśmy ograniczeni standardową paletą kolorów, dlatego nasi klienci mają do dyspozycji całą paletę RAL.

Dlaczego My?

W naszej firmie nie ma czegoś takiego jak standardowe wymiary. Jako producent jesteśmy w stanie wykonać wybrane ogrodzenie lub balustradę w wybranym gabarycie. Utrudnieniem są warunki konstrukcyjne. Niełatwo sobie wyobrazić dwudziestu kilku metrowe metalowe przęsło ogrodzeniowe o wadze 150 kilogramów, albo 5-metrową furtkę ogrodzeniową ze stali.
Dowolny wymiar z reguły kojarzony jest tylko z dopasowaniem ogrodzenia do zamontowanych słupki betonowe, murków klinkierowych, murków z bloczków łupanych, a także słupków murowanych. Jednak ma on wiele innych przydatnych zastosowań. Kilka centymetrów więcej światła bramy ułatwi wjechanie na posesję, ale może brakować miejsca do parkowania na podjeździe. Bardzo ważna jest wysokość ogrodzenia. Możliwość doskonałego dopasowania do naszego budżetu, wybranego wzoru, gotowych murków i słupków, nachylenia terenu (bez potrzeby stosowania kaskady), czy płotu sąsiada.

Więcej Informacji

Pokazane modele są zaledwie małym fragmentem naszej oferty. Możemy stworzyć unikalne ogrodzenia i balustrady na podstawie katalogu, filmu, innego modelu, strony internetowej, projektu, czy rysunku. Nasi fachowi konsultanci przygotują rysunek projektowy jak najbardziej zbliżoną do pierwowzoru, która jednocześnie spełnia nasze standardy solidności, bezpieczeństwa użytkowania i trwałości.
Na ogół korekty polegają na dopasowaniu obecnych modeli (Lux 2 z szerokimi profilami poziomymi zamiast rurek) lub zespolenia dwóch wzorów(Horizontal 3 i Modern 3). Jednak coraz częściej pojawiają się oryginalne fuzje różnych typów ogrodzeń np. Modern 4 z elementami kutymi(m.in. ozdobnymi profilami, elementami typu “S”, elementami typu “C”, czy małymi rozetami).

Więcej Informacji

Jedną z naszych najważniejszych zalet jest przeszło 30 lat doświadczenia . W naszej dziedzinie jest to szczególnie ważne. Z każdym rokiem elektronika odgrywają znacznie ważniejszą rolę. Jeszcze niedawno brama przesuwna na pilota była luksusem, a dzisiaj jest czymś zwyczajnym. Równolegle z nowinkami elektronicznymi pojawiają się nowe farby i faktury, sposoby montażu, narzędzia, materiały, metody malowania i technologie produkcyjne. Dodając do tego zwyczajne problemy (nachylenie podjazdu, rodzaj gruntu, zbyt mała szerokość działki i nachylenie terenu) otrzymujemy niebywale żmudną łamigłówkę, z którą uporają się wyłącznie doświadczeni eksperci.

Więcej Informacji

Jako renomowany producent z ponad 30-letnim stażem w branży ogrodzeń nowoczesnych i kutych, posiadamy ogromną wiedzę i doświadczenieAtuty te okazują się być niesłychanie pomocne, aby zaproponować produkty jak najbardziej pasujące do wymogów naszych klientów.
Nie należy to do prostych zadań. Spośród kilkudziesięciu różnych typów ogrodzeń (kutych, panelowych, efekt drewna, a także nowoczesnych) i akcesoriów (m.in. napędy, klamki, szyny, szufrygi, maskownice zawiasów, wideodomofony, listwy zębate, antaby, a także zawiasy) znajdujemy najlepsze rozwiązania.
Po ustaleniu wszystkich szczegółów i weryfikacji przez pomiar, rozpoczynamy projektowanie wizualizacji. Jest to pierwszy moment, w którym możemy ujrzeć, jak będzie prezentowało się ogrodzenie. Jeżeli ciągle mamy wątpliwości, istnieje jeszcze jedna możliwość. Umożliwiamy obejrzenie ogrodzenia w stanie surowym i wprowadzenie ewentualnych zmian. Ostatnimi fazami produkcji są cynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe. Odtąd pozostaje odbiór własny lub montaż przeprowadzany przez naszych fachowych monterów.

Więcej Informacji

Dobranie pasującego koloru spośród palety RAL (zawierającej ponad dwieście barw), to często stosunkowo ciężkie i zawiłe zadanie. Z jednej strony mamy aktualną modę i ponadczasowe kolory, z drugiej chcemy ogrodzenia nieszablonowego, unikalnego. Dobranie spośród bezpiecznych, uniwersalnych kolorów (np. RAL 7021 – szary czarny, RAL 7016 – szary antracytowy, RAL 7024 – szary grafitowy, RAL 5010 – niebieski Chagall, RAL 8017 – brązowy czekoladowy) niezaprzeczalnie okaże się rozsądnym wyjściem, mimo to warto rozpatrzyć nietypowe kolory (np. RAL 1013 – biały ostrygowy, RAL 3002 – czerwony karminowy, RAL 7026 – szary granitowy, czy RAL 5000 – niebieski wrzosowy). Niebieskie ogrodzenie kute na pierwszy rzut oka wydaje się dziwne, ale w praktyce doskonale uzupełnia kolorystykę posesji.
Podczas wyboru koloru ogrodzenia, warto także wybrać fakturę, która najlepiej podkreśli kolor i nada mu odpowiedni charakter. Na ogół nasi klienci wybierają powłokę matową (zwana inaczej drobną strukturą), która nadaje dostojny i szykowny wygląd. Kontrastem dla matu jest metaliza, która dodaje ogrodzeniu blasku i lśnienia.

Więcej Informacji

Skontaktuj się z nami!