Ogrodzenia kute

U nas ceny wróciły do normy
-

Podstawowe Modele:

Dlaczego warto wybrać Ogrodzenia Kute?

Ogrodzenia kute to po prostu klasyka ogrodzeń metalowych. Najczęściej kojarzą się z bogato zdobionymi płotami stalowymi (np. model Retro 6) znanymi z rezydencji i pałaców(często widywanych także w wielu filmach i serialach). Część z nich to cudowne dzieła sztuki, wykonane przez wybitnych specjalistów z dziedziny kowalstwa artystycznego. Projektowane są przez uznanych artystów i projektantów o światowej renomie. Oczywiście tego typu dzieła sztuki kosztują majątek, ale każdy z nas może mieć piękne, wysokiej jakości, bogato zdobione ogrodzenie kute, które będzie ozdobą każdego domu.

Jednak ogrodzenia kute to nie tylko wystawne i okazałe arcydzieła kowalstwa artystycznego. To również proste i eleganckie płoty ogrodowe (np. model Standard 7) bez zbędnego przepychu. Oczywiście rodzaj i liczbę zdobień (rozet, szpiców i innych elementów ozdobnych) można dopasować do własnej wizji. Tego typu ogrodzenia metalowe najlepiej pasują do domów w stylu klasycznym oraz tradycyjnym. Dodatkowo świetnie komponują się z innymi elementami kutymi jak balustrady balkonowe, poręcze schodów, czy barierki tarasowe. Takie połączenia pozwalają zachować spójność stylu domu, ale razem mogą nadać mu nowy, oryginalny i niepowtarzalny styl.

Największą zaletą metalowych ogrodzeń kutych jest to, że pomiędzy tymi dwoma skrajnościami znajduje niezliczona liczba wzorów, spośród których każdy znajdzie taki, który mu się spodoba. Wystarczy zmienić rodzaj szpiców, dodać rozetę lub inne ozdobne elementy kute, albo zastosować skręcone pręty, a powstanie kolejny nowy i oryginalny model ogrodzenia posesyjnego. Jesteśmy renomowanym producentem ogrodzeń metalowych, które projektowane i produkowane są na indywidualne zamówienie klienta w naszym zakładzie produkcyjnym w Smolnicy pod Gliwicami. Właśnie dlatego tego nasi klienci mogą zamówić ogrodzenie w dowolnym wzorze i wymiarze, a w razie wątpliwości obejrzeć ogrodzenie w stanie surowym i dokonać ewentualnych poprawek.

Ogrodzenia kute – Śląsk 

 

Jako renomowany producent ogrodzeń metalowych i balustrad oferujemy ogrodzenia kute w różnych wzorach i rozmiarach. Działamy na terenie Śląska zapewniając Klientom szeroki wybór produktów, które wykonujemy zgodnie z projektem własnym lub powierzonym. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, iż ogrodzenie kute stanowi wizytówkę Państwa posesji, dlatego dostarczając nasze wyroby dostarczamy:

  • produkt wykonany z najlepszej jakości materiałów, 
  • atrakcyjne wzornictwo z możliwością dostosowana projektu do indywidualnych potrzeb, 
  • dopasowanie ogrodzenia do specyficznych potrzeb nieruchomości, 
  • możliwość zamówienia balustrad w kutych w tym samym wzorze. 

Nasze ogrodzenia kute znajdują zastosowanie w obiektach  nowopowstających, jak i nieruchomościach modernizowanych. Doskonale sprawdzają się w przypadku posesji mieszkalnych i niemieszkalnych. Z ich zalet korzystają klienci prywatni i firmowi. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z dostępnym asortymentem ogrodzeń kutych, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Oferujemy również ogrodzenia metalowo drewniane.

Dlaczego My?

Zapomnij o standardowych wymiarach. Potrafimy wykonać dowolne ogrodzenie w każdym formacie. Jedynym problemem, z którym musimy się mierzyć, są warunki konstrukcyjne. Trudno sobie wyobrazić 13-metrowe przęsło ze stali o wadze ćwierć tony, albo kilkumetrową stalową furtkę.
Dowolny wymiar powszechnie kojarzony jest jedynie z dopasowaniem ogrodzenia do zamontowanych słupków murowanych, murków z bloczków łupanych, słupków stalowych, murków, czy słupki betonowe. Jednak ma on zdecydowanie więcej zastosowań. Kilka centymetrów więcej światła bramy z pewnością ułatwi wjazd na posesję, ale może nie wystarczyć miejsca do parkowania na podjeździe. Bardzo ważna jest wysokość ogrodzenia. Możliwość bardzo dobrego dopasowania do gotowych murków i słupków, płotu sąsiada, czy naszego budżetu.

Więcej Informacji

Prezentowane powyżej wzory są ledwie drobną częścią bogatej oferty. Potrafimy wyprodukować metalowe ogrodzenia i balustrady na podstawie projektu, innego modelu, rysunku, katalogu, zdjęcia, a także filmu. Nasi projektanci zaprojektują wizualizację ogrodzenia jak najbardziej zbliżoną do przykładu, która spełnia nasze standardy solidności, bezpieczeństwa użytkowania, jakości, trwałości.
Zazwyczaj zmiany polegają na dopasowaniu obecnych modeli (Modern 4 z rurkami zamiast profili) lub powiązania ze sobą dwóch wzorów(Horizontal 2 i Lux 3). Coraz bardziej cenione są niecodzienne fuzje różnych typów ogrodzeń np. Horizontal 2 z elementami kutymi(m.in. małymi rozetami, elementami typu “C”, szpicami i elementami typu “S”).

Więcej Informacji

Jedną z naszych najważniejszych zalet jest przeszło 30 lat doświadczenia w dziedzinie kowalstwa artystycznego. W naszej dziedzinie jest to bardzo istotne. Z biegiem lat elektronika odgrywają coraz większą rolę. Jeszcze niedawno podświetlenie podjazdu było luksusem, a dzisiaj jest standardem. Razem z nowinkami elektronicznymi pojawiają się nowe sposoby montażu, narzędzia, maszyny, materiały i metody malowania. Dokładając dodatkowo zwykłe problemy (niewystarczająca długość podjazdu, nachylenie podjazdu, rodzaj gruntu, zbyt mała szerokość działki i nachylenie terenu) otrzymujemy niesłychanie zawiłą łamigłówkę, którą potrafią rozwiązać jedynie doświadczeni eksperci.

Więcej Informacji

Jako renomowany producent z ponad 30-letnim stażem , posiadamy fachową wiedzę i doświadczenieAtuty te okazują się być niebywale użyteczne, aby zarekomendować produkty jak najbardziej przystosowane do życzeń naszych klientów.
Wbrew pozorom, to niby proste zadanie często jest najeżone trudnościami. Spośród mnóstwa różnego rodzaju ogrodzeń (panelowych, hybrydowych, kutych, efekt drewna, czy nowoczesnych) i akcesoriów (m.in. maskownice zawiasów, szyny, listwy zębate, zamki, klamki, napędy, wideodomofony, szufrygi i antaby) wybieramy najlepsze rozwiązania.
Kiedy to wszystko jest już ustalone i zweryfikowane przez pomiar, zaczynamy pracę nad wizualizacją projektu. Dopiero wtedy możemy ujrzeć, jak będzie wyglądało nasze ogrodzenie. Jeżeli ciągle nie mamy stuprocentowej pewności, mamy jeszcze inną możliwość. Umożliwiamy obejrzenie ogrodzenia w stanie surowym i wprowadzenie ewentualnych modyfikacji. Ostatecznymi etapami tworzenia naszych balustrad i ogrodzeń są cynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe. Po czym pozostaje odbiór własny lub montaż przeprowadzany przez naszych doświadczonych monterów.

Więcej Informacji

Wybór koloru spośród około 200 kolorów RAL, to zwykle stosunkowo skomplikowana sprawa. Z jednej strony mamy popularne oraz ponadczasowe kolory, z drugiej chcemy się wyróżnić. Wybór spośród bezpiecznych, uniwersalnych kolorów (np. RAL 8019 – brązowy szary, RAL 9007 – ciemne aluminium, RAL 1003 – żółty sygnałowy, RAL 9003 – biały sygnałowy, RAL 7021 – szary czarny, RAL 3000 – czerwony ognisty) niezaprzeczalnie okaże się rozsądnym wyjściem, niemniej jednak warto wyobrazić sobie ogrodzenie w jednym z bardziej oryginalnych kolorów (np. RAL 8015 – kasztanowy, RAL 5000 – niebieski wrzosowy, RAL 7037 – szary kurz, RAL 2004 – pomarańczowy, RAL 9002 – biało-szary, RAL 7038 – szary agatowy). Czerwone lub żółte ogrodzenie panelowe na pierwszy rzut oka wydaje się abstrakcyjne, ale później okazuje się świetnym wyborem.
Przed ostatecznym wyborem koloru naszego ogrodzenia, radzimy zapoznać się z dostępnymi fakturami i wybrać taką, która będzie najlepiej pasowała do kolorystyki domu. Z reguły ostateczną decyzją naszych klientów okazuje się faktura matowa (znana także jako drobna struktura), która nadaje ogrodzeniu lub balustradzie estetyczny, wytworny, szykowny wygląd. Z drugiej strony, jest metaliza, która dodaje ogrodzeniu lśnienia i blasku.

Więcej Informacji

Skontaktuj się z nami!