Dowolny Kolor i Faktura

U nas ceny wróciły do normy
-

Obok właściwego wyboru typu i wzoru ogrodzenia, dobór koloru i jego faktury, jest podstawowym aspektem nadającym mu odpowiedni charakter.

Dobierając kolor ogrodzenia, musimy być przekonani co do efektu jaki chcemy osiagnać. Zadajmy sobie pytanie, czy chcemy wkomponować nasze ogrodzenie w elegancką toń kolorystyki naszego domu, czy chcemy, by był jego szczególną ozdoba, wysuwając sie na plan pierwszy, mocno go urozmaicajac, a co za tym idzie, wybrać kolor bardziej kontrastujący.

Należy unikać kierowania się modą, a raczej wybierać to co do nas i do naszego domu pasuje; w końcu to Wy w nim mieszkacie!

Pamiętamy, jeszcze niedawny, tręd w odcieniach brązu i piasków pustyni, jaki dominował w wykończeniach budynków. Dzisiaj ich miejsce zajmują biele, wszelkie odcienie szrości grafitu i antracytu, aż po czerń karbonu.

Mając urokliwy domek, o drewnianej elewacji, skapany w wiekowej zieleni, wybierzmy ogrodzenie, lub balustradę, bardziej tradycyjne w cieplejszych kolorach przyrody, lub zupełnie neutralnej kolorystyce.

Jeżeli chcemy jednak pewnych zmian, wybierzcie ogrodzenie palisadowe, np z dodatkiem paneli w efekcie drewna, co dopełni całosci kompozycji domu z nowym ogrodzeniem.

Znacznie większy wachlarz kolorystyczny możemy zastosować w domu o architekturze nowoczesnej. Tu mozemy poszleć z kolorystyka i fakturą pamiętajac jednak o kompozycji całości.

Jak wybrać?

Wybierając kolor, zarówno dla ogrodzenia, jak i balustrady, czy innej kontrukcji, należy stanąć przodem do domu i sprawdzić jaka kolorystyka dominuje w jego wyglądzie. Należy zwrócić uwagę na takie elementy jak kolor elewacji, kolor dachówki na mocno pochylonym dachu, kostkę brukową (podłogę/posadzkę w domu lub na tarasie), jak i na takie szczegóły, jak kolor stolarki okiennej i drzwiowej, oraz sam charakter i styl architektoniczny domu.

Dzięki temu, iż sami cynkujemy i malujemy proszkowo nasze ogrodzenia i wszelkie inne konstrukcje stalowe, oddajemy do Państwa wyboru, pełna paletę barw w odcieniach RAL, w trzech podstawowych fakturach, nadającym wybranym barwom, dodatkowego charakteru.

1 – „Drobna struktura” – To matowa, lub pół-matowa struktura bardzo drobnego „grysiku”.

Zaletą tej faktury, jest wizualnie matowa powierzchnia, pasujaca zarówno do ogrodzeń klasycznie kutych (wzory RETRO, CLASSIC), lekkich wzorów ażurowych (STANDARD, nowoczesne wzory MODERN, PREMIUM), ale i wzorów palisadowych (HORIZONTAL), aż po perforowane powierzchnie w modelach LUX.

Na powierzchni o drobnej strukturze koloru, światło i cień, układa się podobnie jak na elewacji budynku w tle.

2 – „Gruba struktura” – To znana głównie z elewacji struktura tzw. „baranka”, występujaca zarówno jako powierzchnia matowa, jak i w połysku.

Struktura nadajaca wizualnej objętości malowanej powierzchni, z mocnym zaznaczeniem głębi danej barwy, z efektem warstwowego nanoszenia farby.

Mocne pokrycia, we wzorach np ogrodzeń kutych, nadajac im rustykalny charakter, lub wszelkich kombinacjach stylistycznych, by uzyskać efekt wielokrotnego malowania; ciężkości.

3 – „Gładka” – Prosta, podstawowa gładka struktura, w dwóch wariantach, matowym i połysku. Różnicuje wygląd barw za pomocą skrajnie innemu spektrum odbicia – skupienia i rozproszenia światła na ich powierzchni.

(Przykładowe zastosowanie struktury gładkiej z połyskiem, w nowoczesnych wzorach z kolorystyką srebra lub/i złota, np efekt „alu felgi”.)

Zarówno wersja matowa jak i połysk, dobrze komponuje się we wszystkich proponowanych przez nas wzorach, jednak należy pamiętać, ze jest to struktura, na której mocno widoczne będą wszelkie zarysowania, oraz wszelkie „przetłuszczenia”, zmieniajace poziom odbicia światła na powierzchni.

Wybierając kolor i jego strukturę, pamietajmy, że mają one spory wpływ, w jaki odbieramy wizualnie, dany wzór ogrodzenia, lub balustrady, jak i całosć kompozycji, do której należy wszystko to, co za waszym płotem stoi.

Dlaczego My?

U nas zamówisz ogrodzenie w każdym wymiarze. Jako producent jesteśmy w stanie wykonać wybrane ogrodzenie lub balustradę w dowolnym wymiarze. Utrudnieniem są możliwości techniczne. Ciężko zwizualizować sobie piętnastometrowe metalowe przęsło ogrodzeniowe o wadze ćwierć tony, albo ponad 2-metrową ozdobną furtkę kutą.
Dowolny wymiar zwykle kojarzony jest jedynie z dopasowaniem ogrodzenia do gotowych murków z bloczków łupanych, słupków murowanych, murków, słupki betonowe i słupków stalowych. Jednak ma on znacznie więcej zastosowań. Trochę więcej światła bramy okaże się wygodne przy wjeździe na posesję, ale może brakować miejsca do parkowania na podjeździe. Równie istotna jest wysokość ogrodzenia. Możliwość dokładnego dopasowania do gotowych murków i słupków, wybranego wzoru, a także naszego budżetu.

Więcej Informacji

Przedstawiane warianty wzorów są zaledwie niewielkim ułamkiem różnorodnego asortymentu. Możemy zaprojektować ogrodzenie ze stali na podstawie katalogu, projektu, innego modelu i zdjęcia. Nasi wykwalifikowani projektanci sporządzą wizję ogrodzenia jak najbardziej zbliżoną do pierwowzoru, która jednocześnie spełnia nasze standardy trwałości, bezpieczeństwa użytkowania, jakości i solidności.
W większości przypadków korekty polegają na przebudowie obecnych modeli (odwrotność Lux 4 – po bokach blach, a pośrodku profile) lub skomponowanie ze sobą dwóch wzorów(Horizontal 1 i Modern 3). Popularne stają się niekonwencjonalne kombinacje różnych typów ogrodzeń np. Horizontal 1 z elementami kutymi(m.in. zdobionymi płaskownikami, ozdobnymi profilami, elementami typu “S”, a także małymi rozetami).

Więcej Informacji

Jedną z naszych najważniejszych zalet jest 30-letnie doświadczenie na rynku ogrodzeń. W tej profesji jest to szczególnie istotne. Każdego roku elektronika odgrywają znacznie większą rolę. Jeszcze niedawno brama przesuwna na pilota była nowością, a dzisiaj jest standardowym rozwiązaniem. Razem z nowinkami elektronicznymi pojawiają się nowe narzędzia, technologie produkcyjne, materiały, sposoby montażu, a także metody malowania. Dokładając dodatkowo codzienne problemy (niewystarczająca długość podjazdu, rodzaj gruntu, nachylenie podjazdu oraz nachylenie terenu) otrzymujemy niewiarygodnie złożoną łamigłówkę, którą potrafią rozwiązać tylko doświadczeni eksperci.

Więcej Informacji

Jako renomowany producent z ponad 30-letnim stażem , mamy dużą wiedzę i doświadczenieAtuty te okazują się być niesłychanie użyteczne, aby polecić produkty jak najbardziej dostosowane do życzeń naszych klientów.
Jest to dość trudny i zawiły problem. Spośród bardzo wielu różnego rodzaju ogrodzeń (nowoczesnych, panelowych, hybrydowych, efekt drewna, czy kutych) i akcesoriów (m.in. klamki, zamki, listwy zębate, maskownice zawiasów, elektrozaczepy, szyny, uchwyty, zawiasy, szufrygi, a także napędy) znajdujemy najlepsze rozwiązania.
Gdy wszystkie te elementy zostały ustalone i zweryfikowane przez pomiar, zaczynamy pracę nad wizualizacją projektu. Jest to pierwszy moment, w którym możemy ujrzeć, jak będzie prezentowało się ogrodzenie. Jeżeli nadal nie mamy pełnej pewności naszego wyboru, istnieje jeszcze jedna możliwość. Jako jeden z nielicznych producentów ogrodzeń, umożliwiamy obejrzenie ogrodzenia w stanie surowym i wprowadzenie ewentualnych zmian. Ostatnimi etapami produkowania naszych ogrodzeń są cynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe. Po czym pozostaje odbiór własny lub montaż przeprowadzany przez naszych monterów.

Więcej Informacji

Dobranie pasującego koloru ogrodzenia lub balustrady spośród palety RAL, to zwykle całkiem trudny temat. Z jednej strony mamy bieżące trendy oraz ponadczasowe kolory, z drugiej kuszą nas nowoczesne, progresywne i niecodzienne barwy. Wybór spośród bezpiecznych, uniwersalnych kolorów (np. RAL 8019 – brązowy szary, RAL 7035 – szary jasny, RAL 1023 – żółty sygnałowy, RAL 9006 – jasne aluminium, RAL 9005 – czarny głęboki, czy RAL 5010 – niebieski Chagall) będzie bezsprzecznie rozsądnym wyjściem, mimo to warto zagłębić się w paletę kolorów RAL (np. RAL 5012 – niebieski jasny, RAL 8003 – brązowy gliniasty, RAL 8022 – brązowy czarny, RAL 3020 – czerwony drogowy, RAL 1002 – żółty piaskowy, czy RAL 5022 – niebieski ciemny). Ciemnobrązowe ogrodzenie palisadowe pozornie jest dość abstrakcyjne, ale często okazuje się dobrym rozwiązaniem.
Podczas wyboru koloru ogrodzenia, dobrze jest zastanowić się nad fakturą, która będzie najlepiej pasowała do kolorystyki domu. Bardzo często do wybranego koloru dobierana jest powierzchnia matowa (określana również mianem drobnej struktury), która nadaje dystyngowany i ekskluzywny wygląd. Na przeciwnym biegunie jest metaliza, która dodaje ogrodzeniu blasku i lśnienia.

Więcej Informacji

Skontaktuj się z nami!