Automatyka

U nas ceny wróciły do normy
-

Jak wybrać właściwą automatykę do bramy skrzydłowej, przesuwnej, garażowej lub szlaban?

Art-Met to Licencjonowany Partner Nice

Art-Met - licencjonowany partner firmy Nice

Napęd do Bramy Przesuwnej

napęd Nice do samonośnej bramy przesuwnej

Siłownik Automatycznej Bramy Skrzydłowej

siłownik bramy dwuskrzydłowej na pilota

Automatyka domowa w ostatnich latach poczyniła niesamowite postępy, które do niedawna można zobaczyć było jedynie w filmach. Dzisiaj nikogo nie dziwi zdalnie otwierany szlaban, brama wjazdowa na pilota, czy furtka z wideodomofonem otwierana telefonem. W inteligentnym domu można sterować za pomocą smartfona ogrzewaniem, klimatyzacją, roletami, oświetleniem, a nawet podlewać trawnik.

Równie duże postępy nastąpiły w technologiach automatycznych szlabanów, bram wjazdowych (przesuwnych i dwuskrzydłowych) oraz bram garażowych. Obecnie cała ta automatyka nie ogranicza się jedynie do siłowników i sterowania. Nowoczesne napędy i siłowniki posiadają od kilku do kilkunastu funkcji, które mają zapewnić bezpieczeństwo, bezawaryjność oraz wygodę użytkowania. Dzięki czujnikom i fotokomórkom brama jest w stanie zatrzymać się po wykryciu przeszkody, a funkcje takie jak podświetlenie podjazdu, automatyczne zamykanie, czy funkcja furtki, na pewno ułatwią codzienne życie.

Nie trzeba martwić się pogodą, czy brakiem prądu. Napędy i siłowniki bram i szlabanów są całkowicie wodoodporne i mrozoodporne. Posiadają także mechanizm ręcznego odblokowywania, który w przypadku braku zasilania pozwoli otworzyć i zamknąć bramę frotową lub garażową. Jeżeli w naszej okolicy często zdarzają się problemy z prądem, możemy wybrać system automatyki do bram (skrzydłowych lub przesuwnych) wyposażony w akumulator, pełniący funkcję zasilania awaryjnego. Można też wyposażyć bramę wjazdową w panele słoneczne (fotoelektyczne), które obniżą koszty dzięki wykorzystaniu energii słonecznej. Rozwiązanie to jest przydatne zwłaszcza tam, gdzie nie można doprowadzić zasilania.

Oczywiście to dopiero początek długiej listy akcesoriów do bram i szlabanów. Pozostaje więc pytanie: „Jak wybrać napęd do bramy dwuskrzydłowej/przesuwnej/garażowej?”. Odpowiedź jest prosta: „Zapytać eksperta w salonie firmowym.”. Przed wizytą w salonie lub rozmową telefoniczną warto zastanowić się, czego potrzebujemy, a co chcielibyśmy mieć. Najlepiej wyobrazić sobie powrót do domu w nocy oraz podczas jesiennej ulewy, np.:

  1. Wystarczy mi prosta brama garażowa na pilota, która automatycznie zamyka się minutę po wjechaniu do garażu.

  2. Mam już bramę dwuskrzydłową, ale męczy mnie ciągłe otwieranie, dlatego chciałbym dokupić napęd. Dodatkowo przydałoby się oświetlenie podjazdu sterowane tym samym pilotem co brama wjazdowa.

  3. Jestem zainteresowana bramą przesuwną, furtką z wideofonem, bramą garażową oraz oświetleniem podjazdu. Chciałabym żeby wszystko było sterowane za pomocą smartphona tak, żebym mogła np. otworzyć bramę przesuwną i garażową, albo otworzyć furtkę i podświetlić podjazd.

Dlaczego My?

Nie musisz się martwić wymiarami bramy, furtki, czy przęsła. Jesteśmy gotowi wykonać każde ogrodzenie i balustradę w dowolnym gabarycie. Utrudnieniem są możliwości konstrukcyjne. Niełatwo sobie wyobrazić kilkunastometrowe przęsło ogrodowe ważące powyżej 100kg, albo czterometrową furtkę.
Dowolny wymiar z reguły kojarzony jest wyłącznie z dopasowaniem ogrodzenia do wykonanych wcześniej murków, słupki betonowe, murków klinkierowych, słupków murowanych, słupków stalowych, czy murków z bloczków łupanych. Jednak ma on zdecydowanie więcej zastosowań. Trochę więcej światła bramy może usprawnić wjazd na posesję, ale może zabraknąć miejsca do parkowania na podjeździe. Równie istotna jest wysokość ogrodzenia. Możliwość pełnego dopasowania do nachylenia terenu (bez potrzeby stosowania kaskady), gotowych murków i słupków, wybranego wzoru i płotu sąsiada.

Więcej Informacji

Ukazane powyżej wersje wzorów są raptem zarysem szerokiej oferty. Jesteśmy w stanie zaprojektować ogrodzenia i balustrady na podstawie rysunku, zdjęcia, innego modelu, filmu, strony internetowej, a także projektu. Nasi wykwalifikowani doradcy stworzą wizualizację jak najbardziej zbliżoną do oryginału, która spełnia nasze standardy jakości, bezpieczeństwa użytkowania i trwałości.
Z reguły modyfikacje polegają na retuszu obecnych modeli (Lux 2 z szerokimi profilami poziomymi zamiast rurek) lub mieszania ze sobą dwóch wzorów(Lux 3 i Modern 3). Popularne stają się oryginalne kombinacje różnych typów ogrodzeń np. Modern 1 z elementami kutymi(m.in. ozdobnymi profilami, koszyczkami, elementami typu “C”, elementami typu “S”, szpicami, czy zdobionymi płaskownikami).

Więcej Informacji

Jednym z naszych głównych atutów jest przeszło 30 lat doświadczenia w branży ogrodzeń. W tej profesji jest to ważne. Z tygodnia na tydzień elementy elektroniczne odgrywają znacznie większą rolę. Jeszcze niedawno automatyczna brama dwuskrzydłowa była luksusem, a dzisiaj jest czymś normalnym. Równocześnie z nowinkami elektronicznymi pojawiają się nowe sposoby montażu, maszyny, materiały, narzędzia, metody malowania, farby i faktury i technologie produkcyjne. Jeśli dodamy do tego zwyczajne problemy (zbyt mała szerokość działki, nachylenie terenu, niewystarczająca długość podjazdu, nachylenie podjazdu, a także rodzaj gruntu) otrzymujemy niesamowicie zagmatwaną łamigłówkę, której sprostają tylko doświadczeni projektanci.

Więcej Informacji

Jako renomowany producent z ponad 30-letnim stażem na rynku ogrodzeń, posiadamy ogromną wiedzę i doświadczenieAtuty te okazują się być niesłychanie użyteczne, aby polecić produkty jak najbardziej pasujące do potrzeb naszych klientów.
Wbrew pozorom, to niby proste zadanie często jest najeżone trudnościami. Spośród wielu dziesiątek, a nawet setek rozmaitych wzorów ogrodzeń (nowoczesnych, hybrydowych, panelowych, kutych oraz efekt drewna) i akcesoriów (m.in. napędy, zawiasy, szufrygi, elektrozaczepy, listwy zębate i maskownice zawiasów) odnajdujemy jedynie najlepsze rozwiązania.
Kiedy to wszystko jest już ustalone i zweryfikowane przez pomiar, zabieramy się do stworzenia wizualizacji. Dopiero wtedy możemy ujrzeć, jak będzie wyglądało nasze nowe ogrodzenie. Jeśli nadal nie jesteśmy w 100% pewni naszego wyboru, istnieje jeszcze jedna możliwość. Umożliwiamy obejrzenie ogrodzenia w stanie surowym i wprowadzenie ewentualnych korekt. Finalnymi etapami produkcji są cynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe. Dalej pozostaje odbiór własny lub montaż wykonywany przez naszych fachowych monterów.

Więcej Informacji

Wybór koloru naszego przyszłego ogrodzenia spośród palety RAL (zawierającej ponad dwieście barw), to zwykle całkiem skomplikowane zagadnienie. Z jednej strony mamy aktualną modę i ponadczasowe kolory, z drugiej chcemy się wyróżnić. Wybór standardowego koloru (np. RAL 6005 – zielony mchowy, RAL 9007 – ciemne aluminium, RAL 7035 – szary jasny, czy RAL 8017 – brązowy czekoladowy) z całą pewnością jest rozsądnym rozwiązaniem, lecz warto wyobrazić sobie ogrodzenie w jednym z bardziej oryginalnych kolorów (np. RAL 7026 – szary granitowy, RAL 7045 – szary, RAL 7040 – szary okienny). Ciemnobrązowe ogrodzenie palisadowe na początku zdaje się być dziwnym pomysłem, ale pasuje do niektórych domów.
Wybierając kolor, warto zastanowić się także nad fakturą, która najbardziej nam odpowiada. W ostatnich latach na popularności zyskuje powłoka matowa (zwana inaczej drobną strukturą), która nadaje dystyngowany, szykowny, gustowny, wytworny wygląd. Kontrastem dla matu jest metaliza, która dodaje ogrodzeniu połysku i lśnienia.

Więcej Informacji

Skontaktuj się z nami!