dowolny wzór jaki zapragniesz

Jak wybrać właściwą automatykę do bramy skrzydłowej, przesuwnej, garażowej lub szlaban?

logo art-met nice

Siłownik Automatycznej Bramy Skrzydłowej

siłownik automatycznej bramy skrzydłowej

Fotokomórka Automatycznej Bramy Przesuwnej

fotokomórka do bramy automatycznej

Szlaban na pilota z fotokomórką

szlaban automatyczny

Automatyka domowa w ostatnich latach poczyniła niesamowite postępy, które do niedawna można zobaczyć było jedynie w filmach. Dzisiaj nikogo nie dziwi zdalnie otwierany szlaban, brama wjazdowa na pilota, czy furtka z wideodomofonem otwierana telefonem. W inteligentnym domu można sterować za pomocą smartfona ogrzewaniem, klimatyzacją, roletami, oświetleniem, a nawet podlewać trawnik.

Równie duże postępy nastąpiły w technologiach automatycznych szlabanów, bram wjazdowych (przesuwnych i dwuskrzydłowych) oraz bram garażowych. Obecnie cała ta automatyka nie ogranicza się jedynie do siłowników i sterowania. Nowoczesne napędy i siłowniki posiadają od kilku do kilkunastu funkcji, które mają zapewnić bezpieczeństwo, bezawaryjność oraz wygodę użytkowania. Dzięki czujnikom i fotokomórkom brama jest w stanie zatrzymać się po wykryciu przeszkody, a funkcje takie jak podświetlenie podjazdu, automatyczne zamykanie, czy funkcja furtki, na pewno ułatwią codzienne życie.

Nie trzeba martwić się pogodą, czy brakiem prądu. Napędy i siłowniki bram i szlabanów są całkowicie wodoodporne i mrozoodporne. Posiadają także mechanizm ręcznego odblokowywania, który w przypadku braku zasilania pozwoli otworzyć i zamknąć bramę frotową lub garażową. Jeżeli w naszej okolicy często zdarzają się problemy z prądem, możemy wybrać system automatyki do bram (skrzydłowych lub przesuwnych) wyposażony w akumulator, pełniący funkcję zasilania awaryjnego. Można też wyposażyć bramę wjazdową w panele słoneczne (fotoelektyczne), które obniżą koszty dzięki wykorzystaniu energii słonecznej. Rozwiązanie to jest przydatne zwłaszcza tam, gdzie nie można doprowadzić zasilania.

Oczywiście to dopiero początek długiej listy akcesoriów do bram i szlabanów. Pozostaje więc pytanie: „Jak wybrać napęd do bramy dwuskrzydłowej/przesuwnej/garażowej?”. Odpowiedź jest prosta: „Zapytać eksperta w salonie firmowym.”. Przed wizytą w salonie lub rozmową telefoniczną warto zastanowić się, czego potrzebujemy, a co chcielibyśmy mieć. Najlepiej wyobrazić sobie powrót do domu w nocy oraz podczas jesiennej ulewy, np.:

  1. Wystarczy mi prosta brama garażowa na pilota, która automatycznie zamyka się minutę po wjechaniu do garażu.

  2. Mam już bramę dwuskrzydłową, ale męczy mnie ciągłe otwieranie, dlatego chciałbym dokupić napęd. Dodatkowo przydałoby się oświetlenie podjazdu sterowane tym samym pilotem co brama wjazdowa.

  3. Jestem zainteresowana bramą przesuwną, furtką z wideofonem, bramą garażową oraz oświetleniem podjazdu. Chciałabym żeby wszystko było sterowane za pomocą smartphona tak, żebym mogła np. otworzyć bramę przesuwną i garażową, albo otworzyć furtkę i podświetlić podjazd.

Jesteś zainteresowany naszą Automatyką? Skontaktuj się z nami!


Wyślij Maila

lub zapytaj przez poniższy Formularz Kontakowy


e-mail:
telefon:Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do odpowiedzi na zapytanie. Zostałem(am) poinformowany(a), że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Art-Met s.c. Anna Malina Wojciech Malina z siedzibą przy ul. Wiejskiej 92, 44-153 Smolnica.