Balustrady Kute

U nas ceny wróciły do normy
-

Dlaczego warto wybrać Balustrady Kute?

Największą zaletą balustrad kutych jest niezliczona liczba wzorów. Pod tym względem królują one nad pozostałymi rodzajami balustrad metalowych. Zaliczamy do nich zarówno proste balustrady balkonowe, jak i bogato zdobione poręcze schodów i tarasów, które możemy podziwiać w zabytkowych zamkach i pałacach. Oczywiście nie każdy może mieć takie dzieło sztuki, ale piękną i ozdobną balustradę kutą może mieć każdy.

Balustrady kute najlepiej prezentują w domach o stylu tradycyjnym, ale coraz częściej można zauważyć łączenie ich z elementami nowoczesnymi. Dlatego obecnie ważniejsze od jednolitego stylu jest odpowiednie dopasowanie i funkcjonalność. Dobrym przykładem jest połączenie zabudowanego ogrodzenia nowoczesnego (np. Horizontal), które zapewnia nam prywatność, z lekką, ażurową balustradą balkonową. Ciekawą propozycją dla budownictwa nowoczesnego są również barierki kute na schody zewnętrze. Różnorodność wzorów pozwala w tym przypadku na tworzenie konstrukcji spójnych ze stylistyką obiektu, a jednocześnie nieco innych niż powielane przez wielu producentów barierki minimalistyczne. 

Balustrady kute nowoczesne 

 

Balustrady kute powszechnie kojarzone są z konstrukcjami klasycznymi i tradycyjnymi. W praktyce technologia produkcji balustrad kutych pozwala na realizację szerokiego wachlarza zróżnicowanych wzorów – do klasycznych balustrad kutych, aż po balustrady kute nowoczesne. Nowoczesne balustrady balkonowe kute znajdują zastosowanie w obiektach mieszkalnych i usługowych. Ich oryginalny design podkreśla indywidualny charakter obiektu, jednocześnie sprawiając że staje się on niepowtarzalny i wyjątkowy. 

To jak wyglądać będzie balustrada schodowa kuta w dużej mierze zależy od inwencji projektanta lub inwestora. Balustrady schodowe kute wykonuje się w technologii umożliwiającej realizację oryginalnych wzorów, które idealnie wpisują się w oczekiwania stawiane aktualnie budownictwu mieszkalnemu i użytkowemu. Barierki kute na schody zewnętrzne przyjmują różne kształty, co umożliwia wykonanie ciekawej balustrady dla schodów prostych i kręconych. 

Barierki kute na schody zewnętrzne

Inwestorów zainteresowanych wyborem balustrad kutych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszymi realizacjami. Portfolio firmy Art-Met obejmuje zarówno klasyczne balustrady kute, jak i balustrady kute nowoczesne. Wykonujemy balustrady schodowe kute do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych, a także barierki kute na schody w szerokiej gamie stylów. Nasze projekty znajdują zastosowanie w wielu miejscach na terenie całego Śląska. Z przyjemnością zaprojektujemy i wykonamy balustradę balkonową kutą dla Ciebie lub balustradę schodową. Dla uzyskania spójnego designu polecamy wykonanie balustrad balkonowych i schodowych zgodnie z jednym wzornictwem. Realizujemy również projekty innych typów balustrad, m.in. balustrady z nierdzewki czy balustrady stalowe. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

Dlaczego My?

Nie musisz się martwić wymiarami bramy, furtki, czy przęsła. Potrafimy wykonać dowolne ogrodzenie lub balustradę w dowolnym gabarycie. Ograniczają nas jedynie standardy techniczne. Nie można zwizualizować sobie dwudziestu kilku metrowe przęsło ze stali ważące znacznie więcej niż sto kilogramów, albo ponad 2-metrową metalową furtkę ogrodową.
Dowolny wymiar na ogół kojarzony jest jedynie z dopasowaniem ogrodzenia do zrobionych dawniej słupków stalowych, murków z bloczków łupanych, murków klinkierowych, słupków murowanych, murków i słupki betonowe. Jednak ma on znacznie więcej zastosowań. Parę centymetrów więcej światła bramy może usprawnić wjazd na posesję, ale może nie wystarczyć miejsca do parkowania na podjeździe. Równie istotna jest wysokość ogrodzenia. Możliwość idealnego dopasowania do nachylenia terenu (bez potrzeby stosowania kaskady), wybranego wzoru, gotowych murków i słupków, naszego budżetu i płotu sąsiada.

Więcej Informacji

Przedstawione powyżej wzory są tylko zarysem naszego asortymentu. Potrafimy zrobić oryginalne ogrodzenie na podstawie strony internetowej, projektu, innego modelu i filmu. Nasi konsultanci opracują koncepcję ogrodzenia jak najbardziej zbliżoną do prototypu, która równocześnie spełnia nasze standardy solidności, jakości, bezpieczeństwa użytkowania i trwałości.
Z reguły poprawki polegają na retuszu obecnych modeli (Lux 2 z szerokimi profilami poziomymi zamiast rurek) lub połączenia dwóch wzorów(Horizontal 3 i Lux 3). Widać także początek mody na unikalne połączenia różnych typów ogrodzeń np. Modern 1 z elementami kutymi(m.in. szpicami, ozdobnymi profilami, małymi rozetami, elementami typu “C”, koszyczkami, a także zdobionymi płaskownikami).

Więcej Informacji

Tym, co cechuje naszą firmę, jest 30-letnie doświadczenie w branży ogrodzeń. W naszej branży jest to szczególnie ważne. Z miesiąca na miesiąc elektronika i automatyka odgrywają coraz ważniejszą rolę. Jeszcze niedawno wideodomofon był rzadkością, a dzisiaj jest czymś zwyczajnym. Równolegle z nowinkami elektronicznymi pojawiają się nowe narzędzia, farby i faktury, materiały, metody malowania oraz maszyny. Dodając do tego klasyczne problemy (nachylenie podjazdu, zbyt mała szerokość działki, rodzaj gruntu oraz niewystarczająca długość podjazdu) otrzymujemy niebywale złożoną łamigłówkę, którą umieją rozwiązać wyłącznie doświadczeni pracownicy.

Więcej Informacji

Jako renomowany producent z ponad 30-letnim stażem , posiadamy fachową wiedzę i doświadczenie. Są one niezwykle przydatne, aby zarekomendować produkty jak najbardziej dopasowane do wymogów naszych klientów.
Nie jest to łatwe zadanie. Spośród bardzo wielu rozmaitych wzorów ogrodzeń (nowoczesnych, hybrydowych, panelowych i efekt drewna) i akcesoriów (m.in. zamki, zawiasy, napędy, antaby, uchwyty, wideodomofony, klamki oraz domofony) wyszukujemy najlepsze rozwiązania.
Po ustaleniach i sprawdzeniu przez pomiar, zaczynamy pracę nad wizualizacją projektu. Dopiero teraz możemy możemy ujrzeć, jak będzie wyglądało nasze ogrodzenie. Jeśli dalej mamy wątpliwości, jest jeszcze możliwość. Nasi klienci mają możliwość oglądnięcia ogrodzenia w stanie surowym i wprowadzenie ewentualnych przeróbek. Ostatnimi etapami tworzenia naszych balustrad i ogrodzeń są cynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe. Następnie pozostaje odbiór własny lub montaż realizowany przez naszych fachowych monterów.

Więcej Informacji

Wybór pasującego koloru naszego przyszłego ogrodzenia spośród całej palety RAL, to zazwyczaj stosunkowo ciężkie i zawiłe zadanie. Z jednej strony mamy modne i ponadczasowe kolory, z drugiej chcemy ogrodzenia nieszablonowego, unikalnego. Dobranie jednego ze standardowych kolorów (np. RAL 6005 – zielony mchowy, RAL 9006 – jasne aluminium, RAL 9010 – biały, RAL 3000 – czerwony ognisty, RAL 7021 – szary czarny, czy RAL 9003 – biały sygnałowy) niezaprzeczalnie okaże się rozsądnym sposobem, mimo to warto przyjrzeć się bardziej nietypowym kolorom (np. RAL 8015 – kasztanowy, RAL 9016 – biały drogowy, RAL 3004 – czerwony purpurowy, RAL 3002 – czerwony karminowy, RAL 7012 – szary bazaltowy, czy RAL 2003 – pomarańczowy średni). Czerwone lub żółte ogrodzenie panelowe na pierwszy rzut oka wydaje się oryginalnym i surrealistycznym projektem, ale często okazuje się dobrym rozwiązaniem.
Podczas wyboru koloru ogrodzenia, radzimy przemyśleć także wybór faktury, która odpowiednio wyeksponuje walory wybranej barwy. Bardzo często do wybranego koloru dobierana jest powierzchnia matowa (określana również mianem drobnej struktury), która nadaje szykowny, szlachetny i wykwintny wygląd. Inną możliwością jest metaliza, która dodaje ogrodzeniu blasku i lśnienia.

Więcej Informacji

Skontaktuj się z nami!