Balustrady stalowe

U nas ceny wróciły do normy
-

Rodzaje balustrad:

Dlaczego warto wybrać Nasze Balustrady?

Balustrady są często zaniedbywanym elementem domu. Najczęściej ich rola ogranicza się do zapewnienia bezpieczeństwa, a ich estetyka ma jedynie pasować do ich otoczenia (balkonu, tarasu, czy klatki schodowej). Jednak odpowiednio dobrana balustrada potrafi podkreślić lub urozmaicić charakter i styl naszego domu, niezależnie jaki on jest – tradycyjny, czy nowoczesny. Ponieważ balustrady metalowe występują zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dlatego warto zachować spójność stylu. Jest to szczególnie istotne gdy balustrady znajdują się w pobliżu ogrodzenia (kuta balustrada do kutego ogrodzenia), ale coraz częściej łączy się różne style (np. stalowe ogrodzenie imitujące drewno i balustrady kute). W takim przypadku warto skonsultować się z architektem, projektantem lub naszym ekspertem, ponieważ nie każde tego typu połączenie wygląda dobrze.

Balustrady dzielimy na:

 • poręcze schodów wewnętrznych

 • poręcze schodów zewnętrznych,

 • pochwyty (mocowane do ściany),

 • barierki podestowe,

 • poręcze dla niepełnosprawnych,

 • balustrady balkonowe,

 • barierki tarasowe,

 • balustrady francuskie (barierki okienne),

 • inne (np. przy przejściach dla pieszych, na mostach i wiaduktach, w magazynach i zakładach produkcyjnych).

Typowa metalowa balustrada składa się z następujących elementów:

 • pochwytu,

 • słupków,

 • wypełnienia.

Słupki najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej i lakierowanej proszkowo. Podobnie pochwyty, ale można zastosować także połączenie metalu z drewnem lub imitację drewna. W przypadku wypełnienia balustrady zwykle stosuje się stalowe poprzeczki, ale coraz popularniejsze staje się szkło, drewno oraz blacha pełna, perforowana lub wycinana laserowo.

Przy wyborze materiału na balustradę najważniejszym czynnikiem jest stabilność, trwałość i bezpieczeństwo. W przypadku balustrad zewnętrznych trzeba wybrać materiały odporne na warunki zewnętrzne. Poza tym istotnymi czynnikami są estetyka i ergonomia.

 

Producent balustrad: Balustrady stalowe do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych

 

Starając się jak najlepiej odpowiadać na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania Klientów oferujemy balustrady stalowe. Balustrady stalowe mogą przyjmować postać balustrad kutych lub nowoczesnych. Bardzo dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się balustrady stalowe oferujące efekt drewna. Niezależnie od wybranego stylu balustrady jako producent zapewniamy najwyższej jakości wyroby – balustrady zaprojektowane i wykonane zgodnie ze spersonalizowanym projektem. 

Nasze balustrady stalowe charakteryzują się precyzyjnym wykonaniem, co w sposób bezpośredni przekłada się na ich estetykę i prezencję. Są to konstrukcje trwałe i odporne na szkodliwe oddziaływanie czynników niszczących, tak warunków atmosferycznych, jak i czynników powodujących uszkodzenia mechaniczne. Zapewniamy balustrady stalowe do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Jako producent ogrodzeń metalowych i balustrad zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. 

Dlaczego My?

W naszej firmie nie ma czegoś takiego jak standardowe wymiary. Jesteśmy gotowi wykonać wybrane ogrodzenie lub balustradę w wybranym formacie. Jesteśmy blokowani jedynie przez możliwości konstrukcyjne. Nie można sobie wyobrazić czternastometrowe przęsło kute ważące 100kg, albo ponad trzymetrową furtkę ogrodzeniową ze stali.
Dowolny wymiar z reguły kojarzony jest jedynie z dopasowaniem ogrodzenia do zamontowanych murków klinkierowych, słupków stalowych, słupków murowanych, słupki betonowe, murków z bloczków łupanych oraz murków. Jednak ma on sporo zastosowań. Kilkanaście centymetrów więcej światła bramy będzie ułatwiało wjazd na posesję, ale może nie starczyć miejsca do parkowania na podjeździe. Bardzo ważna jest wysokość ogrodzenia. Możliwość idealnego dopasowania do naszego budżetu, nachylenia terenu (bez potrzeby stosowania kaskady), gotowych murków i słupków, a także płotu sąsiada.

Więcej Informacji

Pokazane wzory są wyłącznie elementem naszej oferty. Potrafimy zaprojektować oryginalne ogrodzenie na podstawie strony internetowej, rysunku, filmu, innego modelu oraz katalogu. Nasi niezawodni doradcy sporządzą projekt jak najbardziej zbliżoną do pierwowzoru, która równocześnie spełnia nasze standardy bezpieczeństwa użytkowania, jakości, solidności, trwałości.
Na ogół zmiany polegają na adaptacji obecnych modeli (Lux 2 z szerokimi profilami poziomymi zamiast rurek) lub składania razem dwóch wzorów(Horizontal 1 i Lux 3). Coraz większym wzięciem cieszą się niekonwencjonalne kompozycje różnych typów ogrodzeń np. Modern 1 z elementami kutymi(m.in. szpicami, koszyczkami, ozdobnymi profilami, małymi rozetami, elementami typu “C” oraz zdobionymi płaskownikami).

Więcej Informacji

Jednym z naszych głównych atutów jest trzydziestoletnie doświadczenie na rynku ogrodzeń. W tej profesji jest to szczególnie istotne. Z miesiąca na miesiąc elementy elektroniczne odgrywają jeszcze większą rolę. Jeszcze niedawno automatyczna brama garażowa była nowością, a dzisiaj jest czymś zwyczajnym. Równocześnie z nowinkami elektronicznymi pojawiają się nowe farby i faktury, narzędzia, maszyny, technologie produkcyjne, sposoby montażu, materiały oraz metody malowania. Jeśli dodamy do tego zwyczajne problemy (zbyt mała szerokość działki, nachylenie podjazdu, rodzaj gruntu i niewystarczająca długość podjazdu) otrzymujemy niesłychanie zawiłą łamigłówkę, którą potrafią rozwiązać tylko doświadczeni projektanci.

Więcej Informacji

Jako renomowany producent z ponad 30-letnim stażem w branży ogrodzeń, mamy do dyspozycji bogatą wiedzę, praktykę i doświadczenieAtuty te okazują się być niezwykle użyteczne, aby wybrać produkty jak najbardziej przystosowane do oczekiwań naszych klientów.
To zadanie zwykle wymaga precyzyjnej, wielowątkowej pracy. Spośród bardzo wielu różnego rodzaju ogrodzeń (kutych, panelowych, efekt drewna, hybrydowych oraz nowoczesnych) i akcesoriów (m.in. elektrozaczepy, wideodomofony, szufrygi, maskownice zawiasów, szyny, domofony, zawiasy, klamki, antaby i listwy zębate) znajdujemy najlepsze rozwiązania.
Kiedy to wszystko jest już ustalone i zweryfikowane przez pomiar, zabieramy się do stworzenia wizualizacji. Dopiero wtedy możemy zobaczyć, jak będzie wyglądało nasze nowe ogrodzenie. W przypadku kiedy dalej nie jesteśmy w 100% pewni naszego wyboru, jest jeszcze możliwość. Jako renomowany producent, pozwalamy naszym klientom na zobaczenie ogrodzenia w stanie surowym i wprowadzenie ewentualnych korekt. Ostatnimi fazami produkcji ogrodzenia są cynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe. Odtąd pozostaje odbiór własny lub montaż dokonywany przez naszych doświadczonych monterów.

Więcej Informacji

Wybór pasującego koloru naszego ogrodzenia spośród całej palety RAL, to zwykle relatywnie skomplikowana sprawa. Z jednej strony mamy popularne oraz ponadczasowe kolory, z drugiej kuszą nas nowoczesne, progresywne i niecodzienne barwy. Dobranie spośród bezpiecznych, uniwersalnych kolorów (np. RAL 3000 – czerwony ognisty, RAL 1023 – żółty sygnałowy, RAL 9006 – jasne aluminium, RAL 9003 – biały sygnałowy, czy RAL 9005 – czarny głęboki) jest na pewno rozsądnym rozwiązaniem, z drugiej strony warto przyjrzeć się bardziej nietypowym kolorom (np. RAL 2003 – pomarańczowy średni, RAL 7038 – szary agatowy, RAL 9016 – biały drogowy, RAL 1015 – jasna kość słoniowa, RAL 7045 – szary, RAL 7026 – szary granitowy). Czerwone lub żółte ogrodzenie panelowe może w pierwszej chwili zdawać się dziwnym pomysłem, ale pasuje do niektórych domów.
Przed ostatecznym wyborem koloru naszego ogrodzenia, warto także wybrać fakturę, która najbardziej nam odpowiada. Częstym wyborem jest matowa faktura (czyli drobna struktura), która nadaje ogrodzeniu elegancki, wykwintny wygląd. Z drugiej strony, jest metaliza, która dodaje ogrodzeniu połysku i blasku.

Więcej Informacji

Skontaktuj się z nami!