Dowolny Wymiar

U nas ceny wróciły do normy
-
12-metrowa brama przesuwna
12-metrowa Brama Przesuwna

 Podejmując decyzję o wyborze ogrodzenia naszego domu kierujemy się względami estetycznymi. Dla nas, jako producentów tego ogrodzenia, bardzo wazne jest rozmieszczenie poszczególnych jego części w terenie.

Jak każda posesja, tak i każda jej granica jest inna. Dlatego też wiemy, ze Państwa ogrodzenie powinno być dostosowane do warunków terenowych, nie tracac przy tym walorów estetycznych, które dzisiaj sa równie ważne co funkcjonalnosć, trwałosć i wygoda uzytkowania.

Z doświadczenia wiemy, że przy planowaniu ogdodzenia, napotykamy na takie przeszkody jak skrzynki gazowe i elektryczne oraz znaczne zmiany wysokości terenu, czt reż mało funkcjonalnie poprowadzona granica działki.

Koniecznym jest wtedy odpowiednie rozlokowanie poszczególnych częsci ogrodzenia, oraz dostosowanie ich wymiarów, bez uszczerbku dla jego wyglądu.

Dzięki temu, że nasze ogrodzenia twożymy specjalnie pod Państwa życzenia, mamy mozliwość zabudowy, mało eststycznych skrzynek instalacyjnych i innych przeszkód konstrukcyjnych. Zabudowy, np skrzynek, w stylu lub/i wzorze samego ogrodzenia, wkomponowane w jego linie, przestają szpecić, stając się integralnym elementem tego ogrodzenia.

Podobnie jest z rozlokowaniem domofonu i skrzynki na listy, będących koniecznymi elementami w miejscu wejścia na nasza posesję, czyli w rejonie furtki.

Chętnie rozwiążemy ten problem, wskazująć dobrze dobraną zabudowę, np w konstrukcji samej furtki, lub proponując nasz, skrojony na miarę, słupek multimedialny, integrując w jednym miejscu, skrzynkę na listy, oraz domofon lub wideofon.

Ten elegancki element ogrodzenia, z nazwą ulicy, numerem domu i podświetleniem, stanie się piękną i funkcjonalną wizytówką, u progu waszego domu.

Kolejnym problemem do rozwiązania mogą byc róznice wysokości terenu w linii ogrodzenia.

Projektując ogrodzenia na wymiar, możemy zniwelować te nierównosci,w odpowiednich miejscach, róznicójąc wysokość przęseł, uzyskując jednolicie elegancką górną krawędź całości ogdodzenia, lub ustawiając przęsła w symetrycznie estetycznej kaskadzie.

Równie ważne, jak symetryczne rozlokowanie przęseł na długosci, a nawet ważniejsze, jest prawidłowe ulokowanie i sformatowanie furtki i bramy wjazdowej.

Ich wielkosć ma decydujacy wpływ, zarówno na wygląd Państwa ogrodzenia, jak i jego funcjonalność.

Jak dobrać wielkosć bramy, gdy wąska jest ulica przed domem lub krótki podjazd, ograniczający miejsce parkingowe na podjeżdzie przed garażem? To najczęstsze dylematy przy wyborze rodzaju i wielkosci bramy wjazdowej. Wygoda wjazdu, lub wejscia na waszą posesję, jest istotnym wskaźnikiem Państwa komfortu i wygody uzytkowania ogrodzenia.

Dajemy Państwu szeroki wachlarz mozliwości dobrania rodzaju bramy, o dowolnym wymiarze, o ergonomii użytkowania dostosowanej do potrzeb i indywidualnych warunków przestrzennych.

Ogrodzenia to nie wszystko, co mozemy zaproponować „na wymiar”.

Chętnie wykonamy Państwu balustradę na schody, balkon lub taras. A może potrzebujecie ozdobną wiatę, lub kratę na okno? Wszystkie te elementy wykonamy w sposób spójny, pasujący do siebie.

 

To, co najważniejsze – zrobimy to na wymiar, według Państwa życzeń i zgodnie z Państwa prefencjami estetycznymi dostosowując ogrodzenie oraz inne elementy małej architektury do otoczenia.

Dlaczego My?

W naszej firmie każdy wymiar jest standardowy. Jako producent jesteśmy w stanie wykonać wybrane ogrodzenie lub balustradę w dowolnym formacie. Ograniczają nas jedynie normy konstrukcyjne. Trudno zwizualizować sobie ponad 10-metrowe nowoczesne przęsło palisadowe o wadze znacznie przekraczającej sto trzydzieści pięć kilogramów, albo 5-metrową furtkę.
Dowolny wymiar z reguły kojarzony jest tylko z dopasowaniem ogrodzenia do zrobionych dawniej słupki betonowe, murków z bloczków łupanych, murków klinkierowych, czy słupków stalowych. Jednak ma on zdecydowanie więcej zastosowań. Trochę więcej światła bramy może usprawnić wjazd na posesję, ale może nie starczyć miejsca do parkowania na podjeździe. Istotna jest wysokość ogrodzenia. Możliwość doskonałego dopasowania do nachylenia terenu (bez potrzeby stosowania kaskady), płotu sąsiada, a także naszego budżetu.

Więcej Informacji

Ukazane powyżej modele są wyłącznie drobną częścią zróżnicowanej oferty. Jesteśmy w stanie zrobić ogrodzenie ze stali na podstawie zdjęcia, filmu, strony internetowej, katalogu, projektu oraz rysunku. Nasi wykwalifikowani konsultanci zaprojektują rysunek projektowy jak najbardziej zbliżoną do materiału źródłowego, która równocześnie spełnia nasze standardy jakości, bezpieczeństwa użytkowania, solidności, trwałości.
Na ogół korekty polegają na częściowej zmianie obecnych modeli (odwrotność Lux 4 – po bokach blach, a pośrodku profile) lub zespolenia dwóch wzorów(Horizontal 3 i Horizontal 1). Ostatnio zyskują na popularności unikalne kompozycje różnych typów ogrodzeń np. Horizontal 1 z elementami kutymi(m.in. ozdobnymi profilami, elementami typu “C”, elementami typu “S”, małymi rozetami i koszyczkami).

Więcej Informacji

Jedną z naszych najważniejszych zalet jest ponad 30 lat doświadczenia w branży ogrodzeń nowoczesnych i kutych. W tej branży jest to ważne. Z każdym rokiem elektronika i automatyka odgrywają większą rolę. Jeszcze niedawno słupek multimedialny był nowością, a dzisiaj jest czymś normalnym. Równolegle z nowinkami elektronicznymi pojawiają się nowe materiały, farby i faktury, metody malowania, a także maszyny. Dokładając dodatkowo zwyczajne problemy (rodzaj gruntu, zbyt mała szerokość działki, niewystarczająca długość podjazdu, nachylenie terenu, czy nachylenie podjazdu) otrzymujemy niebywale złożoną łamigłówkę, którą są w stanie rozwiązać tylko doświadczeni pracownicy.

Więcej Informacji

Jako czołowy producent z ponad 30-letnim stażem , posiadamy fachową wiedzę i doświadczenie. Są one niezmiernie pomocne, aby doradzić produkty jak najbardziej pasujące do wymogów naszych klientów.
To zadanie zwykle wymaga precyzyjnej, wielowątkowej pracy. Spośród kilkudziesięciu różnorodnych ogrodzeń (nowoczesnych, efekt drewna, panelowych, a także kutych) i akcesoriów (m.in. maskownice zawiasów, elektrozaczepy, szyny, szufrygi, domofony, czy antaby) wyszukujemy najlepsze rozwiązania.
Po ustaleniach i sprawdzeniu przez pomiar, zaczynamy pracę nad wizualizacją projektu. Wtedy możemy zobaczyć, jak będzie wyglądało nasze ogrodzenie. Jeśli nadal mamy jakieś uwagi, mamy jeszcze inną możliwość. Jako jeden z nielicznych producentów ogrodzeń, umożliwiamy obejrzenie ogrodzenia w stanie surowym i wprowadzenie ewentualnych modyfikacji. Ostatecznymi fazami produkcji ogrodzenia są cynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe. Dalej pozostaje odbiór własny lub montaż wcielany w życie przez naszych monterów.

Więcej Informacji

Wybór pasującego koloru naszego przyszłego ogrodzenia spośród tak bogatej palety barw, to zazwyczaj całkiem skomplikowane zagadnienie. Z jednej strony mamy popularne oraz ponadczasowe kolory, z drugiej chcemy ogrodzenia nieszablonowego, unikalnego. Wybranie jednego ze standardowych kolorów (np. RAL 9003 – biały sygnałowy, RAL 5010 – niebieski Chagall, RAL 7024 – szary grafitowy, RAL 7016 – szary antracytowy, czy RAL 3000 – czerwony ognisty) jest bez wątpienia rozsądnym rozwiązaniem, mimo to warto zagłębić się w paletę kolorów RAL (np. RAL 1021 – żółty kadmowy, RAL 3003 – rubinowy, RAL 9016 – biały drogowy, RAL 6001 – zielony szmaragdowy, czy RAL 3002 – czerwony karminowy). Ogrodzenie z czerwonej blachy wydawać się może oryginalnym i surrealistycznym projektem, ale w rzeczywistości harmonijnie współgra z kolorystyką budynku.
Podczas wyboru koloru ogrodzenia, wskazane jest przeanalizowanie i wybranie faktury, która odpowiednio wyeksponuje walory wybranej barwy. W ostatnich latach na popularności zyskuje powłoka matowa (znana także jako drobna struktura), która nadaje balustradzie/ogrodzeniu dystyngowany, szykowny, gustowny wygląd. Po drugiej stronie mamy metalizę, która dodaje ogrodzeniu połysku i blasku.

Więcej Informacji

Skontaktuj się z nami!