dowolny wzór jaki zapragniesz

Jak wybrać właściwą bramę garażową?

Uchylna Brama Garażowa

brama garażowa uchylna

Uchylna Brama Garażowa z Drzwiami

brama garażowa uchylna z drzwiami

Segmentowa Brama Garażowa

segmentowa brama garażowa

Wybór odpowiedniej bramy garażowej nie jest prosty, a z każdym rokiem producenci wprowadzają nowe rozwiązania technologiczne, które dodatkowo go komplikują. Stalowa lub aluminiowa brama garażowa to zakup na długie lata, dlatego warto zadać sobie kilka pytań.

 • Jakie funkcje będzie pełnił garaż?

  Często garaż jest jednocześnie komórką na narzędzia ogrodowe, czy domowym warsztatem. W tego typu przypadkach warto rozważyć bramę garażową z drzwiami, która będzie znacznie wygodniejsza przy częstym wchodzeniu do garażu, a zimą ograniczy odpływ ciepła.

 • Czy w bramie garażowej potrzebne będą kratki wentylacyjne lub okienka?

  Wentylacja jest ważnym elementem garażu wymaganym przez przepisy budowlane. Odpowiednia wentylacja w garażu pozwala usuniecie spalin i wilgoci, oraz na stały napływ świeżego powietrza. Natomiast okienka pozwalają na naturalne doświetlenie garażu.

 • Ile miejsca mamy do dyspozycji na podjeździe?

  Różne rodzaje bram potrzebują różnej odległości niezbędnej do bezpiecznego otwarcia. Dotyczy to zarówno bram garażowych, jak i bram wjazdowych. Dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie wszystko przeliczyć. Wystarczy od długości podjazdu odjąć miejsce dla bramy wjazdowej oraz miejsca postojowe przed garażem (standardowo około 5 metrów na samochód).

 • Automatyka

  Z każdym rokiem coraz więcej codziennych czynności robimy automatycznie lub zdalnie. Jeszcze kilka lat temu automatyczne bramy garażowe były swego rodzaju luksusem. Teraz to standard. Możliwość otwierania bramy wjazdowej i garażowej za pomocą jednego pilota to ogromna wygoda, komfort i oszczędność czasu – zwłaszcza zimą i podczas deszczu.

Znając odpowiedzi na powyższe pytania można śmiało przystąpić do wyboru rodzaju bramy garażowej. Rozróżniamy następujące rodzaje:

 • Rozwierna brama garażowa

  Rozwierna brama garażowa często nazywana jest zwykłą, standardową, czy klasyczną. Jest to najprostszy typ bramy, który najczęściej montowany w garażach wolnostojących oraz w zespołach garażowych. Ze względu na swoją estetykę, izolację termiczną, zwiększony koszt automatyki (potrzebne są dwa siłowniki) oraz miejsce potrzebne do otwarcia drzwi, jest coraz rzadziej spotykany w przydomowych garażach.

 • Uchylna brama garażowa

  Brama uchylna to brama garażowa o najlepszej cenie i dobrej jakości. Zdecydowanie wygrywa cenowo z pozostałymi oraz posiada wiele zalet droższych bram. Jest prosta, wygodna, nie zabiera dużo miejsca w garażu i w każdej chwili możemy zamontować napęd do automatycznego otwierania bramy za pomocą pilota. Do otwarcia potrzebuje około 1,5 metra, co zwykle nie stanowi problemu. Można w niej zamontować drzwi, okienka oraz otwory wentylacyjne.

 • Segmentowa brama garażowa

  Brama segmentowa jest zdecydowanie najlepsza pod każdym względem. Nie potrzebuje miejsca przed bramą, a w samym garażu zajmuje mało miejsca. Wygrywa z pozostałymi pod kątem bezpieczeństwa oraz izolacji, co jest bardzo ważne zwłaszcza w ogrzewanych garażach. Segmentowa brama nie jest najtańsza, lecz ma świetny stosunek jakość/cena – za nieco wyższą cenę otrzymujemy znakomitą jakość.

 • Roletowa(Rolowana) brama garażowa

  Bramy roletowe (zwane też rolowanymi) są podobne do segmentowych, ale nieco droższe. Działają podobnie do rolet okiennych i posiadają napęd w standardzie. Ich największą zaletą jest możliwość montażu tam, gdzie nie można zastosować bramy segmentowej, czy uchylnej.

Spodobały Ci się nasze Bramy Garażowe? Skontaktuj się z nami!


Wyślij Maila

lub zapytaj przez poniższy Formularz Kontakowy


e-mail:
telefon: