Bramy Garażowe

U nas ceny wróciły do normy
-

Uchylna Brama Garażowa

uchylna brama garażowa imitująca drewno

Uchylna Brama Garażowa z Drzwiami

uchylna brama garażowa z dodatkowymi drzwiami na zawiasach

Segmentowa Brama Garażowa

segmentowa brama garażowa po montażu

Wybór odpowiedniej bramy garażowej nie jest prosty. Z każdym rokiem producenci wprowadzają nowe rozwiązania technologiczne, które oferują nowe możliwości, ale jednocześnie komplikują wybór. Stalowa lub aluminiowa brama garażowa to zakup na długie lata, dlatego warto zadać sobie kilka pytań.

  • Jakie funkcje będzie pełnił garaż?

    Często garaż jest jednocześnie komórką na narzędzia ogrodowe, czy domowym warsztatem. W takim przypadku warto rozważyć zakup bramy garażowe z drzwiami, która będzie znacznie wygodniejsza przy częstym wchodzeniu do garażu, a zimą ograniczy odpływ ciepła.

  • Czy w bramie garażowej potrzebne będą kratki wentylacyjne lub okienka?

    Wentylacja jest ważnym elementem garażu wymaganym przez przepisy budowlane. Odpowiednia wentylacja w garażu pozwala usuniecie spalin i wilgoci, oraz na stały napływ świeżego powietrza. Dzięki temu znacząco zmniejasza się ryzko pojawienia się grzybów i pleśni. Natomiast okienka pozwalają na naturalne doświetlenie garażu – zwłaszcza gdy w garażu nie ma okien.

  • Ile miejsca mamy do dyspozycji na podjeździe?

    Różne rodzaje bram potrzebują różnej odległości niezbędnej do bezpiecznego otwarcia. Dotyczy to zarówno bram garażowych, jak i bram wjazdowych. Dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie wszystko przeliczyć. Wystarczy od długości podjazdu odjąć miejsce dla bramy wjazdowej oraz miejsca postojowe przed garażem (standardowo około 5 metrów na samochód).

  • Automatyka

    Z każdym rokiem coraz więcej codziennych czynności robimy automatycznie lub zdalnie. Jeszcze kilka lat temu automatyczne bramy garażowe były swego rodzaju luksusem. Teraz to standard. Możliwość otwierania bramy wjazdowej i garażowej za pomocą jednego pilota to ogromna wygoda, komfort i oszczędność czasu – zwłaszcza zimą i podczas deszczu. Dodatkowo można dodać system oświetlenia, dzięki któremu oprócz otwarcia bramy zapalimy swiatło na podjeździe i w garażu.

Znając odpowiedzi na powyższe pytania można śmiało przystąpić do wyboru rodzaju bramy garażowej. Rozróżniamy następujące rodzaje:

  • Rozwierna brama garażowa

    Rozwierna brama garażowa często nazywana jest zwykłą, standardową, czy klasyczną. Jest to najprostszy typ bramy, który najczęściej montowany w garażach wolnostojących oraz w zespołach garażowych. Ze względu na swoją estetykę, izolację termiczną oraz miejsce potrzebne do otwarcia drzwi, jest coraz rzadziej spotykany w przydomowych garażach. Niski koszt oraz najmniejsze wymagania dotyczące montażu sprawiają, że jest idealna dla ludzi ceniących tradycyjne i funkcjonalne rozwiązania. Dodatkowym atutem w stosunku do bramy garażowej uchylnej jest to, że przy otwarciu nie zmniejsza wysokości światła wjazdu, więc stanowi ekonomiczne rozwiązanie problemu niskiego wjazdu.

  • Uchylna brama garażowa

    Brama uchylna to brama garażowa o najlepszej cenie i dobrej jakości. Zdecydowanie wygrywa cenowo z pozostałymi oraz posiada wiele zalet droższych bram. Jest prosta, wygodna, nie zabiera dużo miejsca w garażu i w każdej chwili możemy zamontować napęd do automatycznego otwierania bramy za pomocą pilota. Do otwarcia potrzebuje około 1,5 metra, co zwykle nie stanowi problemu. Można w niej zamontować drzwi, okienka oraz otwory wentylacyjne.

  • Segmentowa brama garażowa

    Brama segmentowa jest zdecydowanie najlepsza pod każdym względem. Nie potrzebuje miejsca przed bramą, a w samym garażu zajmuje mało miejsca. Wygrywa z pozostałymi pod kątem bezpieczeństwa oraz izolacji, co jest bardzo ważne zwłaszcza w ogrzewanych garażach. Segmentowa brama nie jest najtańsza, lecz ma świetny stosunek jakość/cena – za nieco wyższą cenę otrzymujemy znakomitą jakość.

  • Roletowa(Rolowana) brama garażowa

    Bramy roletowe (zwane też rolowanymi) są podobne do segmentowych, ale nieco droższe. Działają podobnie do rolet okiennych i posiadają napęd w standardzie. Ich największą zaletą jest możliwość montażu tam, gdzie nie można zastosować bramy segmentowej, czy uchylnej.

Dlaczego My?

W naszej firmie nie ma czegoś takiego jak standardowe wymiary. Jesteśmy gotowi wykonać każde ogrodzenie w wybranym formacie. Jedynym problemem, z którym musimy się mierzyć, są normy konstrukcyjne. Trudno zwizualizować sobie dwudziestometrowe przęsło ogrodowe ważące powyżej sto dwadzieścia kg, albo ponad 2-metrową metalową furtkę ogrodową.
Dowolny wymiar zwykle kojarzony jest tylko z dopasowaniem ogrodzenia do wykonanych wcześniej słupków stalowych, murków, słupki betonowe i murków klinkierowych. Jednak ma on sporo zastosowań. Trochę więcej światła bramy ułatwia wjazd na posesję, ale może nie starczyć miejsca do parkowania na podjeździe. Ważna jest wysokość ogrodzenia. Możliwość idealnego dopasowania do wybranego wzoru, płotu sąsiada, naszego budżetu, nachylenia terenu (bez potrzeby stosowania kaskady) i gotowych murków i słupków.

Więcej Informacji

Pokazane wersje wzorów są tylko elementem szerokiego asortymentu. Potrafimy wyprodukować stalowe ogrodzenia na podstawie zdjęcia, filmu, innego modelu, katalogu, rysunku, czy strony internetowej. Nasi fachowi eksperci zaprojektują rysunek projektowy jak najbardziej zbliżoną do pierwowzoru, która spełnia nasze standardy solidności, trwałości i jakości.
Z reguły zmiany polegają na poprawieniu obecnych modeli (Modern 4 z rurkami zamiast profili) lub łączenia dwóch wzorów(Lux 3 i Modern 3). Popularne stają się nietypowe kombinacje różnych typów ogrodzeń np. Modern 1 z elementami kutymi(m.in. elementami typu “S”, koszyczkami, małymi rozetami, elementami typu “C”, zdobionymi płaskownikami i szpicami).

Więcej Informacji

Jednym z naszych głównych atutów jest 30-letnie doświadczenie na rynku. W tej profesji jest to szczególnie istotne. Z dnia na dzień elementy elektroniczne i automatyczne odgrywają coraz większą rolę. Jeszcze niedawno słupek multimedialny był luksusem, a dzisiaj jest standardowym rozwiązaniem. Jednocześnie z nowinkami elektronicznymi pojawiają się nowe maszyny, narzędzia, materiały oraz farby i faktury. Jeśli dodamy do tego typowe problemy (nachylenie terenu, niewystarczająca długość podjazdu, rodzaj gruntu, zbyt mała szerokość działki oraz nachylenie podjazdu) otrzymujemy niezwykle zawiłą łamigłówkę, której sprostają jedynie doświadczeni projektanci.

Więcej Informacji

Jako uznany producent z ponad 30-letnim stażem w branży ogrodzeń, posiadamy profesjonalną wiedzę, praktykę, rozeznanie i doświadczenie. Są one niezmiernie pomocne, aby zaoferować produkty jak najbardziej dostosowane do wymogów naszych klientów.
To zadanie zwykle wymaga precyzyjnej, wielowątkowej pracy. Spośród bardzo wielu modeli różnego typu ogrodzeń (nowoczesnych, hybrydowych, panelowych, a także efekt drewna) i akcesoriów (m.in. antaby, elektrozaczepy, klamki, domofony, zawiasy, szufrygi, wideodomofony, listwy zębate, zamki i uchwyty) odnajdujemy jedynie najlepsze rozwiązania.
kiedy wszystko zostało już dopięte na ostatni guzik i sprawdzone przez pomiar, zaczynamy pracę nad wizualizacją projektu. Dopiero wtedy możemy ujrzeć, jak będzie wyglądało nasze nowe ogrodzenie. Gdy wciąż nie mamy pełnej pewności naszego wyboru, to pozostaje nam dodatkowa możliwość. Jako renomowany producent, pozwalamy naszym klientom na zobaczenie ogrodzenia w stanie surowym i wprowadzenie ewentualnych poprawek. Finalnymi fazami produkcji ogrodzenia są cynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe. Dalej pozostaje odbiór własny lub montaż wykonywany przez naszych wykwalifikowanych monterów.

Więcej Informacji

Wybór pasującego koloru naszego przyszłego ogrodzenia spośród tak bogatej palety barw, to często relatywnie ciężkie i zawiłe zadanie. Z jednej strony mamy modne i ponadczasowe kolory, z drugiej nie chcemy iść utartym szlakiem. Wybór standardowego koloru (np. RAL 7016 – szary antracytowy, RAL 7035 – szary jasny, RAL 9003 – biały sygnałowy, RAL 9010 – biały, RAL 8019 – brązowy szary, RAL 9006 – jasne aluminium) jest bez wątpienia rozsądnym rozwiązaniem. Jednakże warto pomyśleć o wyborze któregoś z kolorów niestandardowych (np. RAL 6001 – zielony szmaragdowy, RAL 1015 – jasna kość słoniowa, RAL 6003 – zielony oliwkowy, RAL 3002 – czerwony karminowy, RAL 2004 – pomarańczowy, czy RAL 7038 – szary agatowy). Czerwone lub żółte ogrodzenie panelowe z początku może wydawać się dość dziwnym pomysłem, ale w wielu przypadkach pasuje kolorystycznie do domu.
Przed ostatecznym wyborem koloru naszego ogrodzenia, trzeba także rozważyć wybór faktury, która będzie najlepiej pasowała do kolorystyki domu. Zwykle klienci decydują się na powierzchnię matową (tak zwana drobna struktura), która nadaje ogrodzeniu lub balustradzie szykowny, wytworny, szlachetny wygląd. Inną możliwością jest metaliza, która dodaje ogrodzeniu połysku i lśnienia.

Więcej Informacji

Skontaktuj się z nami!