dowolny wzór jaki zapragniesz

Jak wybrać właściwą bramę garażową?

Uchylna Brama Garażowa

brama garażowa uchylna

Uchylna Brama Garażowa z Drzwiami

brama garażowa uchylna z drzwiami

Segmentowa Brama Garażowa

segmentowa brama garażowa

Wybór odpowiedniej bramy garażowej nie jest prosty. Z każdym rokiem producenci wprowadzają nowe rozwiązania technologiczne, które oferują nowe możliwości, ale jednocześnie komplikują wybór. Stalowa lub aluminiowa brama garażowa to zakup na długie lata, dlatego warto zadać sobie kilka pytań.

 • Jakie funkcje będzie pełnił garaż?

  Często garaż jest jednocześnie komórką na narzędzia ogrodowe, czy domowym warsztatem. W takim przypadku warto rozważyć zakup bramy garażowe z drzwiami, która będzie znacznie wygodniejsza przy częstym wchodzeniu do garażu, a zimą ograniczy odpływ ciepła.

 • Czy w bramie garażowej potrzebne będą kratki wentylacyjne lub okienka?

  Wentylacja jest ważnym elementem garażu wymaganym przez przepisy budowlane. Odpowiednia wentylacja w garażu pozwala usuniecie spalin i wilgoci, oraz na stały napływ świeżego powietrza. Dzięki temu znacząco zmniejasza się ryzko pojawienia się grzybów i pleśni. Natomiast okienka pozwalają na naturalne doświetlenie garażu - zwłaszcza gdy w garażu nie ma okien.

 • Ile miejsca mamy do dyspozycji na podjeździe?

  Różne rodzaje bram potrzebują różnej odległości niezbędnej do bezpiecznego otwarcia. Dotyczy to zarówno bram garażowych, jak i bram wjazdowych. Dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie wszystko przeliczyć. Wystarczy od długości podjazdu odjąć miejsce dla bramy wjazdowej oraz miejsca postojowe przed garażem (standardowo około 5 metrów na samochód).

 • Automatyka

  Z każdym rokiem coraz więcej codziennych czynności robimy automatycznie lub zdalnie. Jeszcze kilka lat temu automatyczne bramy garażowe były swego rodzaju luksusem. Teraz to standard. Możliwość otwierania bramy wjazdowej i garażowej za pomocą jednego pilota to ogromna wygoda, komfort i oszczędność czasu – zwłaszcza zimą i podczas deszczu. Dodatkowo można dodać system oświetlenia, dzięki któremu oprócz otwarcia bramy zapalimy swiatło na podjeździe i w garażu.

Znając odpowiedzi na powyższe pytania można śmiało przystąpić do wyboru rodzaju bramy garażowej. Rozróżniamy następujące rodzaje:

 • Rozwierna brama garażowa

  Rozwierna brama garażowa często nazywana jest zwykłą, standardową, czy klasyczną. Jest to najprostszy typ bramy, który najczęściej montowany w garażach wolnostojących oraz w zespołach garażowych. Ze względu na swoją estetykę, izolację termiczną oraz miejsce potrzebne do otwarcia drzwi, jest coraz rzadziej spotykany w przydomowych garażach. Niski koszt oraz najmniejsze wymagania dotyczące montażu sprawiają, że jest idealna dla ludzi ceniących tradycyjne i funkcjonalne rozwiązania. Dodatkowym atutem w stosunku do bramy garażowej uchylnej jest to, że przy otwarciu nie zmniejsza wysokości światła wjazdu, więc stanowi ekonomiczne rozwiązanie problemu niskiego wjazdu.

 • Uchylna brama garażowa

  Brama uchylna to brama garażowa o najlepszej cenie i dobrej jakości. Zdecydowanie wygrywa cenowo z pozostałymi oraz posiada wiele zalet droższych bram. Jest prosta, wygodna, nie zabiera dużo miejsca w garażu i w każdej chwili możemy zamontować napęd do automatycznego otwierania bramy za pomocą pilota. Do otwarcia potrzebuje około 1,5 metra, co zwykle nie stanowi problemu. Można w niej zamontować drzwi, okienka oraz otwory wentylacyjne.

 • Segmentowa brama garażowa

  Brama segmentowa jest zdecydowanie najlepsza pod każdym względem. Nie potrzebuje miejsca przed bramą, a w samym garażu zajmuje mało miejsca. Wygrywa z pozostałymi pod kątem bezpieczeństwa oraz izolacji, co jest bardzo ważne zwłaszcza w ogrzewanych garażach. Segmentowa brama nie jest najtańsza, lecz ma świetny stosunek jakość/cena – za nieco wyższą cenę otrzymujemy znakomitą jakość.

 • Roletowa(Rolowana) brama garażowa

  Bramy roletowe (zwane też rolowanymi) są podobne do segmentowych, ale nieco droższe. Działają podobnie do rolet okiennych i posiadają napęd w standardzie. Ich największą zaletą jest możliwość montażu tam, gdzie nie można zastosować bramy segmentowej, czy uchylnej.

Spodobały Ci się nasze Bramy Garażowe? Skontaktuj się z nami!


Wyślij Maila

lub zapytaj przez poniższy Formularz Kontakowy


e-mail:
telefon:Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do odpowiedzi na zapytanie. Zostałem(am) poinformowany(a), że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Art-Met s.c. Anna Malina Wojciech Malina z siedzibą przy ul. Wiejskiej 92, 44-153 Smolnica.